نتایج جستجو برای عبارت :

افرادی که هیچ چیز را فراموش نمی‌کنند؛ حافظه برتر نعمت است یا نفرین؟!

تعداد انگشت شماری از مردم هستند که به معنای واقعی کلمه دارای حافظه برتر بوده و می‌توانند تقریباً هر روز از زندگی خود را با جزئیات بسیار زیاد به یاد بیاورند. حال، پس از سال‌ها تحقیق، سرانجام دانشمندان علوم اعصاب شروع به فهم چگونگی این اتفاق کرده‌اند. برای اکثر ما حافظه نوعی دفترچه یا تصاویری تار و محو از زندگی است و هرچه قدر هم دوست داشته باشیم که تمام گذشته خود را به یاد بیاوریم امکان پذیر نخواهد بود، چرا که حتی تلخ‌ترین لحظات نیز با گذشت
رفتارشناسی اسب - حافظه قوی

حافظه اسب به خصوص در مورد تنبیه ها دردناک بسیار قوی است . اگر در مقاطعی از طول عمر تربیتی با او بد رفتاری شود ، در شرایط مشابه او تبدیل به موجودی ناخوشایند خواهد شد و بنابراین خوش رفتاری با او از همان بدو شروع به کار و نوجوانی دارای اهمیت بسزائی است . فهرست صفات ویژه برای به خاطر سپاری: زندگی اجتماعی (گله) ، چرنده ، پرسه زن ، تقلید کننده ، کنجکاوی، حافظه برتر ، فرار کننده و جنگنده ، تابع قانون اطاعت برتر.
رند مستی جو دمی با او برآ
از در میخانهٔ ما خوش درآ
مجلس ما را غنیمت می شمر
زانکه اینجا خوشتر از هر دو سرا
جام می بستان و مستانه بنوش
قول ما می گو سرودی می سرا
خوش خراباتی و خم می سبیل
ما چنین مست و تو مخموری چرا
آب چشم ما روان بر روی ما است
باز می گویند با هم ماجرا
ماه من امشب برآمد خوش خوشی
تو بیا تا روز امشب خوش برآ
نعمت دنیی و عقبی آن تو
نعمت الله از همه عالم مرا
خداوند در قرآن درباره کفران نعمت مردم یک جامعه می‌فرماید: «أَلَمْ تَرَ إِلَى الَّذِینَ بَدَّلُوا نِعْمَتَ اللَّهِ کُفْرًا وَأَحَلُّوا قَوْمَهُمْ دَارَ الْبَوَارِ؛ آیا ندیدی کسانی را که نعمت خدا را به کفران تبدیل کردند، و قوم خود را به سرای نیستی و نابودی کشاندند؟!»[1]کفران نعمت‌هایی که خداوند در اختیار مردم قرار داده، گاهی در قلب یا زبان و گاهی هم در عمل صورت می‌گیرد. کفران کردن نعمت، یعنی ضایع کردن آن و ناچیز دانستن آن نعمت. هر نعمتی که
گاه پیش آمده که مطلب یا کتابی را بخوانید و مطالب آن را به خوبی درک کنید، اما پس از چند روز احساس کنید که بیشتر مطالب آن را فراموش کرده اید و فقط تصویری کلی از آن در حافظه شما باقی مانده است. مطالبی را که مطالعه می کنید برای اینکه قابل باز خوانی بشوند، باید ابتدا در حافظه بلند مدت شما ثبت شوند. اکثر روانشناسان معتقدند مدت کمی پس از یادگیری و حد اکثر تا شش ساعت بعد از یادگیری، فراموشی یا شیبی تند آغاذ می شود به طوری که بعد از گذشت 24 ساعت، حدود 80 در

آدمی گل سرسبد عالم هستی است . موجودی است که خداوند او را شایسته مقام خلافت خودش قرار داده است .( إِنِّی جَاعِلٌ فِی الأَرْضِ خَلِیفَةً. بقره - 30) . لذا صفات انسان - این نماینده خدا - پرتوی از صفات پرودگار جهانیان است. این آفریده ای که قرار است نماینده خدا باشد می بایست دارای عقل و هوش و ادراک و استعداد ویژه ای باشد تا بتواند رهبری و امامت موجودات زمینی را بر عهده گیرد . برخی دانشمندان حافظه انسان را 280 تریلیون بایت (هرتریلیون برابربا 10 به توان 18
#یک_آیه_یک_نکته
بسم الله الرحمن الرحیم
سوره بقره آیه 211
از نکات مهمی ک باید دقت کنیم، رابطه #آیات با #نعمت هاست
خدا با سوال توبیخی میگه از #بنی اسرائیل بپرس که چقدر ما به اونها آیه دادیم. چقدر نشانه آشکار  دادیم.
بعد از این سوال واکنشی که #بنی اسرائیل در مقابل آیات داشتن رو معرفی می‌کنه، اون هم #تبدیل #نعمت
ایات الهی میان تا به ما بفهمونن از تک تک نعمت های الهی از نعمت افرادی که دورو برمون داریم از نعمت #اعضای بدن
از نعمت فرصت هایی که برامون پیش
نعمت الله است دائم با خدا
نعمت از الله کی باشد جدا
در دل و دیده ندیدم جز یکی
گر چه گردیدم بسی در دو سرا
میل ساحل کی کند بحری چو شد
غرقه در دریای بی پایان ما
ما نوا از بینوائی یافتیم
گر نوا جوئی بجو از بینوا
از خدا بیگانه ای دیدیم نه
هر که باشد هست با او آشنا
سروری خواهی برآ بر دار عشق
کز سر دار فنا یابی بقا
سید سرمست اگر جوئی حریف
خیز مستانه به میخانه درآ
یکی از نعمت های بهشت، هم صحبت های خوبه .. 
چقدر این نعمت، نعمت بزرگیه
طوری که می تونه کلییییی بهره وری ما رو توی زندگی بالا ببره .. و راه نفس و شیطون رو به دل و فکرمون ببنده ..

بهترین دوست هم، کسیه که ارتباط با اون برای تو ذکر باشه .. نه وقت گذرونی .. 
خدایا به شدت نیازمند هدایت و راهنمایی تو هستم، نشونه ای و نوری از طرف تو لازم دارم .. 
امیرالمومنین ع فرمود چگونه باشد حال مردمیکه سنت پیغمبر  صص دگرگون ساختند واز وصی او رو گردان شدند ایشان نمرترسندکه عذاب بر انهانازل شود سپس این آیه را تقلا ت فرم د 29 سوره 14 مگر انکسانرا ندیدی که نعمت خدا را ناسپاسی تغییر دادند  و قوم خویشرابدوزخ که سرای هلاکت است در اوردندسپس فرمود ما هستیم ان نعمتی که خدا بندگانش انعام فرمود هر که در روز قیامت کامیاب شود بوسیله ما است  توضیح تغییر نعمت ب ناسپاسی اینستکه بجای شکر و سپاسگزاری از نعمت کفران

ضعف حافظه از مشکلات شایعی است که با بالا رفتن سن افراد بیشتر درگیر آن می‌شوند.

طبق اعلام سازمان غذا و داروی آمریکا، هر آنچه بر فرآیند تفکر و یادگیری تاثیر بگذارد می‌تواند قدرت حافظه را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

به گزارش سایت هلث‌دی نیوز، برخی از عوامل شایعی که می‌تواند به ضعف حافظه منجر شود، در پی می آید:

- مصرف برخی داروها از جمله داروهای خواب، ضن اضطراب، آنتی هیستامین‌ها و مسکن‌ها که بر حافظه تاثیر دارند.

-مصرف مواد الکلی که موجب ک
گوشی شما یک حافظه ذخیره‌سازی محدود دارد که حافظه کش نامیده می‌شود و می‌تواند به سرعت پر شود، برنامه‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنید مرتباً فایل‌های جدیدی را برای ذخیره اطلاعات ایجاد می‌کنند.
این‌ها فایل‌های موقت هستند که به‌عنوان حافظه پنهان یا Cache شناخته می‌شوند و یک قسمت از حافظه ذخیره‌سازی شما را در برمی گیرند. اجازه دهید نگاهی بیندازیم به هدف از حافظه پنهان، نحوه پاک کردن آن و…

ادامه مطلب

بنام خداوند قادر ز هیچ
خداوند فکر و خداوند ایج 
خداوند افراد ایجی تبار 
هنر با هنرمند گرددبسیج
با سلام به همه کسانی که زادگاه خودشان و یا پدرانشان ایج بوده و این افتخار بزرگی است که منسوب به ایج باشیم و این وب لاگ اختصاص دارد به هنرمندان ایج اعم از :
شاعران 
بازیگران 
ورزشکاران 
خطاطان
نویسندگان 
ایده های برتر 
مدال آوران 
حافظان 
متفکران 
اندیشمندان 
دانشجویان برتر 
دانش آموختگان برتر 
مدرسان برتر 
صنف های برتر 
مشاغل برتر 
خیرین 
و.....
دیشب که پشت چراغ قرمز شلوغ ترین خیابان شهر ماشین خاموش شد و روشن نشد به تو زنگ نزدم .مرد های غریبه شهر کمکم کردند اما به تو زنگ نزدم.زنگ زدم به کسی که همیشه بی هیچ منتی هست.راستش مطمن بودم تو کمک ام نمی کنی.
چمدان بسته ام. اما تو هرروز هفته عین خیالت نیست ..
رهات کردم و درگیر خودتی.
رفتم سر پدرت ...
قبرستان سکوت بود.گفتم برای اخرین بار امدم نمی بخشم .
عنوان: 
اما قلب حافظه ی خودش را دارد و من هیچ چیز را فراموش نکرده ام. آلبرکامو
خدای من
در هرثانیه ای که می گذرد
بی شمار نعمت بر من ارزانی میکنی
تپش قلب،دم و بازدم
دیدن،شنیدن،لمس کردن
نبض زدن ها،پلک زدن،فکرکردن
و...
نعمت های بیشماری که از شمردن آن ناتوانم
و من چقدر بی تفاوت می گذرم
ومدام از نداشته هایم پیش تو گله وشکایت 
می کنم
خدایا برای ناشکری ها و کم طاقتی هایم
برای فراموش کاری ها و بی توجهی هایم
مرا ببخش
خداوندا
به دل نگیر اگر گاهی
زبانم از شکرت باز می ایستد
کم می آورد
در برابر بزرگی ات
ای مهربانترین مهربان ها
بهترین ه
  خانه سرد است . اتاق سرد است . چند روزی است سر کوچه منتظر نعمت نفتی ام . نعمت همیشه به موقع می آمد، باید اتفاقی برایش افتاده باشد . هیچکس از او خبری ندارد. دکان نعمت انتهای بن بست حصیرفروشان است .نعمت با اینکه کمی شیرین می زند اما مادر همیشه احترامش را دارد. و صدایش می کند: « آقا نعمت » .و انعامش را فراموش نمی کند. پیت های بیست لیتری خالی اند. مادر از درد زانو می نالد. دوست دارم زانوهایش را کمی بمالم اما او شرم دارد و اجازه نمی دهد.
دوباره برمی گردم س
#یک_آیه_یک_نکته
بسم الله الرحمن الرحیم
البقره
سَلْ بَنِی إِسْرَائِیلَ کَمْ آتَیْنَاهُم مِّنْ آیَةٍ بَیِّنَةٍ وَمَن یُبَدِّلْ نِعْمَةَ اللَّهِ مِن بَعْدِ مَا جَاءَتْهُ فَإِنَّ اللَّهَ شَدِیدُ الْعِقَابِ(211)
از نکات مهمی ک باید دقت کنیم، رابطه #آیات با #نعمت هاست
خدا با سوال توبیخی میگه از #بنی اسرائیل بپرس که چقدر ما به اونها آیه دادیم. چقدر نشانه آشکار  دادیم.
بعد از این سوال واکنشی که #بنی اسرائیل در مقابل آیات داشتن رو معرفی می‌کنه، او
تنها نه انتظار، فراموش مان شدهتنهایی نگار، فراموش مان شدهدر سردی گناه چنان منجمد شدیمبرگشتنِ بهار، فراموش مان شدهاز بس گناهکاری ما را عیان نکردالطاف پرده دار فراموش مان شدهآخر چرا تشرف شیخ بهایی و...فرزند مهزیار، فراموش مان شده؟!در اوج مشکلات، فراموش مان نکرددرد است اینکه یار، فراموش مان شدهبر هر که رو زدیم، حقارت کشیده ایمهر وقت مُستجار فراموش مان شدهطوری فریب خورده ی این زندگی شدیمسختی احتضار فراموش مان شدهاز برکت دعای امام زمان مانغم
قهرمانان حافظهیک مطالعه از یادگاران استثنایی هیچ توانایی شناختی برتر و هیچ تفاوت ساختاری در مغز آنها را نشان نداده است. این اختلافات در فعالیت های مغزی را نشان می دهد که به نظر می رسد استفاده از یک مأموریت فضایی را منعکس می کند. 9 نفر از 10 قهرمان حافظه استفاده خود را از روش loci تأیید کردند. با وجود سالها تمرین در مونیمونیک و عملکرد چشمگیر در حفظ کردن ، هیچ ماده ای در خاکستری افزایش نیافته است ، همانطور که در مورد کسانی که دانش تخصصی دارند نیز و
انسان‌هایی که به داشته‌هایشان فکر می‌کنند، آرامش و نشاطی نصیب‌شان خواهد شد که پیوسته باعث افزایش این نعمت‌ها در زندگی‌شان می‌شود.اما در مقابل افرادی که همواره به نداشته‌هایشان می‌اندیشند ، آنچنان اضطراب و استرسی به همراه دارند که هر روز وضعیت‌شان نسبت به روز قبل بدتر خواهد شد.شکرگزاری به درگاه خدای مهربان نه تنها از دیدگاه اعتقادی قابل تحسین است بلکه از نظر علمی نیز اثبات گردیده که انسان‌های شاکر زندگی آرام و موفقی دارند چرا که ان
آموزش تقویت حافظه فرمت فایل دانلودی: .docxفرمت فایل اصلی: Docxتعداد صفحات: 6حجم فایل: 23قیمت: 5000 تومانتجربیا از فراموش کردن مطالب مهم درس زیست شناسی خسته شدین؟ریاضیا از فراموش کردن درس های عمومی خسته شدین؟یک بار برای همیشه با خوندن تنها6 صفحه اینده کنکوری خودتا تضمین کن...
بخشی از متن:ما در این مقاله آموزش تقویت هوش و حافظه را با شما در میان میگذاریم ما با استفاده از حافظه تقویت شده میتوانیم در درس و منکور موفق تر باشیم و حفظ کردن مطالب برما آسود
NVMe مخفف non-volatile memory express (رابط کنترل‌کننده‌ی میزبان حافظه غیرفرار) یک اینترفیس ارتباطی برای حافظه‌های SSD است که توسط یک کنسرسیوم متشکل از شرکت‌های همچون اینتل، سامسونگ، سن‌دیسک، دل و سیگیت توسعه داده شده است؛ این پروتکل در حقیقت استفاده از باس PCIe را برای حافظه‌های SSD ممکن می‌سازد. NVM Express به نرم‌افزار و سخت‌افزار میزبان این امکان را می‌دهد تا از حداکثر موازی‌سازی در SSD‌های مدرن استفاده کنند.
ادامه مطلب
همیشه شکرگزار باشیم.....انسان‌هایی که به داشته‌هایشان فکر می‌کنند، آرامش و نشاطی نصیب‌شان خواهد شد که پیوسته باعث افزایش این نعمت‌ها در زندگی‌شان می‌شود. اما در مقابل افرادی که همواره به نداشته‌هایشان می‌اندیشند ، آنچنان اضطراب و استرسی به همراه دارند که هر روز وضعیت‌شان نسبت به روز قبل بدتر خواهد شد. شکرگزاری به درگاه خدای مهربان نه تنها از دیدگاه اعتقادی قابل تحسین است بلکه از نظر علمی نیز اثبات گردیده که انسان‌های شاکر زندگی آرا
کتاب ذهن برتر (بررسی توانایی های حافظه شما)
نویسنده: تونی بازان
مترجم: فرزانه حامدی ، طیبه رفیعی
ناشر : بوکتاب
رقعی شومیز
232 صفحه
در کتاب "ذهن برتر" یاد خواهید گرفت که چگونه مسائل ریاضی را با سرعتی دور
از تصور محاسبه کنید.پس از کمی تمرین ،حافظه خود را در به خاطر سپردن اعداد
تا حد قابل ملاحظه ای تقویت خواهید کرد. شاهکارهایی از ذهن را فرا خواهید
گرفت که می تواند دوستان، همکاران و معلمان تان را تحت تأثیر قرار دهد.هم
چنین می آموزید که به ریاضی به
 استفاده از یک درایو ذخیره‌سازی کند، مشکل بزرگی به‌شمار می‌رود و انتظار کشیدن جهت بارگذاری داده‌ها، چرخه‌های فرکانسی پردازنده شما را مختل می‌کند. به منظور افزایش سرعت خواندن و نوشتن به یک حافظه SSD سریع احتیاج خواهیم داشت. به همین دلیل وب‌سایت Tomshardware هر ساله بیش از 50 درایو مختلف را تست کرده و مدل‌های برتر را معرفی می‌کند.
ادامه مطلب
آیا در به خاطر سپردن اسم ها مشکل دارید ؟ راهکارهایی برای درمان افسردگی شدید
فراموش کردن فراموشی
اگر افسرده هستیدنباید از گم کردن محل پارک اتومبیل، فراموش کردن یک واژه به خصوص یا اسم کسی و گم کردن وسایل خود شگفت زده شوید. نگرانی در مورد مشکلات کوچک حافظه افسردگی شما را تشدید می کند. روانشناسی خانواده تکنیک هایی ساده معرفی کرده که می توانید از انها برای کمک به حافظه تان استفاده کنید.
بخوانید ادامه مطلب را در درمان افسردگی شدید
بهترین روش مطالعه و یادگیری 
روش های مطالعه و یادگیری بسیار مختلف و گوناگون اند. یکی از بهترین این روش های مطالعه و یادگیری تکنیک دور ریختن زباله های ذهنی می باشد. خیلی از دانش آموزان و یا 
دانشجویان با مشکل فراموش کردن اطلاعات در حافظه مواجه هستند. آنها احساس می کنند این فراموشی به علت ضعیف بودن ذهن و حافظه شان می باشد. ولی باید بدانند
 که استعداد تمام انسان ها یکسان است فقط باید از روش های تقویت حافظه استفاده کنند تا به کمک این تکنیک ها در ج
ما به عین تو دیده ایم تو را
وز همه برگزیده ایم تو را
عاشقانه یگانه در شب و روز
در کش خود کشیده ایم تو را
نور چشمی و در نظر داریم
ما به عین تو دیده ایم تو را
به وجود آفریده ای ما را
به ظهور آورده ایم تو را
نعمت الله را فروخته ایم
به بهایش خریده ایم تو را
هیچ وقت یادم نبود بخاطر وجود دماغم خداروشکر کنم بله درست فهمیدین دماغ
از وقتی سرما خوردم انگار وجود دماغم ناموجود شده بود 
و خیلی با سختی نفس میکشیدم اینقدری که گلوم مثه کویر لوت میشد هر دقیقه باید آب میخوردم  
یه شب وقتی از سوزش شدید گلو از خواب پا شدم یهو گفتم خدایا شکرت اصن یادم نبوده که اگه دماغ سالم نداشتم هرشب باید با همین درد باید از خواب خوشم پا میشدم و حیرون بودم
واااای خدایا چقدر نعمت داریم که یکم گوشمون پیچونده نشه یادمون نمیاد
خد
همراه هستیم با شما از وبسایت اموزش افزایش ، حافظه ، تندخوانی و تمرکز موضوع این قسمت ؛ تقویت حافظه
.
.
چند تکنیک باور نکردنی برای تقویت حافظه:
1️⃣ تفکر و تعمق کنید تا حافظه فعال تان بیشتر شود.2️⃣ برای بهبود تثبیت حافظه قهوه بنوشید.3️⃣ برای بهتر شدن حافظه بلند مدت، انواع توت ها را بخورید.4️⃣ برای بهبود بازیابی حافظه ورزش کنید.5️⃣ آدامس بجوید تا حافظه تان را تقویت کند6️⃣ بیشتر بخوابید تا حافظه تان تثبیت شود.
.
.
.
منبع ؛ کانال تلگرامی ؛ https://t.me/m
ساعت بازیهای امروز لیگ برتر از سایت بلاگ دانلود دریافت کنید.
برنامه بازی های لیگ برتر خلیج فارس
ارائه نتایج موجود امتحانات ورزشی لیگ های درونی و لیگ برتر لیگ برتر 19 00 لیگ اروپا یک چهارم 23 30 مطالب مرتبط با دو های. به همه حال بازی آزادی تهران و خودرو سازی گروه آزادی در هفته بیست و ششم لیگ برتر مقابل خودرو سازی تبریز یک بر خالی پیروز.
ادامه مطلب
اندازه‌ی زنجیری که به پای شهربندهاست، فاصله‌ی بین پاها. انگشت‌ها از هم جدا و به هم وصل می‌شن. زمین سرد رو می‌فهمی. به سنگ زیر پات فکر می‌کنی و حافظه‌ش رو به شعورت درمیاری. تا اولش. تا خورشید. چشم بسته‌ست. هوا بی‌جریانه پس وقتشه گر بگیری. سیالی. انقدر که حرکات برگ درختی که اون شب از مکه تا هاوایی تعقیبش کردی رو حس می‌کنی. صدای آوندهاشو می‌شنوی. حلزون‌های اضطراب زیرپوستت می‌خزن و از رد لزج سیاه سردشون زالو خلق می‌شه الساعه و توانته که مکی
,دانلود آهنگ جدید روزبه نعمت الهی ملت عشق من که مست از می جانم ,تیوال ,مولانا شناسی ,من که مست از می جانم، تتناهو، یا هو فارغ از کون و ,دانلود آهنگ جدید روزبه نعمت الهی ملت عشق با متن و بهترین ,دانلود آهنگ جدید روزبه نعمت الهی به نام ملت عشق ,Ramin.H on Instagram: “ من که مست از می جانم تتناهو یاهو ,wisgoon ,Untitled ,دانلود آهنگ جدید من که مست از می جانم روزبه نعمت الهی ,جستجوهای مربوط به من که مست از می جانم
مطمئنم هیچ وقت این جمعه ای ک گذشت رو فراموش نمیکنم
اولین بار بود ک چنین حسی رو تجربه کردم
بغض و ناراحتی شدید از رفتن کسی ک تابحال ندیدمش
یک حس دل آشوب زیاد ...حس فقدان نزدیک ترین کس به من
حس نبود یک مرد ...
مطمئنن بودن سرباز سلیمانی نعمت بزرگی بود ولی شهادتش نعمت بزرگتریه
شهادتی ک برکت دارد..
ولی با خودم فکر کردم
به اینکه این همه مدت سرمو کرده بودم زیر برف
به بهانه ی اینکه اخبار همش شده تلخ و دزدی و جنگ و اختلاس و...
نگاه نمیکردم 
خودمو دور از وقایع
بهتره یه لیست توی ذهنمون داشته باشیم و هر شب یا هر وقت فراغت داریم چند دقیقه به نعمت هایی که خدا بهمون داده فکر کنیم .
نعمت هایی که مثل هوا کنارمون هستند و گاهی اون ها رو نمی بینیم . نعمت پدر ، مادر، شنیدن ، دیدن ، خانواده ، خوراک ، پوشاک و دست ، پا و خلاصه هزاران هزار چیز دیگه ، 
توی پرانتز بگم هرچی شکر گذار باشیم نعمت هامون و رزق و روزیمون بیشتر می شه . 
"نعمه لا تشکر کسیئه لا تغفر "
کاش به جایی از فهم و ادراک می رسیدیم که هر لحظه از خدا می خواستیم که ما رو تحت ولایت حق قرار بده
این از بزرگترین نعمت هاییه که خدا به بنده خودش توفیق داشتنش رو می ده 
که اگه این نعمت ولایت رو از ما بگیرن چه گمراهی عظیم و اَلیمی رو بهش دچار خواهیم شد
دانلود آهنگ روزبه نعمت الهی کجا برم
هم اکنون شنونده موزیک جدید و فوق العاده ی * کجا برم * با صدای زیبای هنرمند محبوب و مشهور , روزبه نعمت الهی باشید.
دانلود آهنگ روزبه نعمت الهی به همراه متن, پخش آنلاین و بهترین کیفیت (کیفیت اصلی) از رسانه مدیاک
Download new song by Roozbeh Nematollahi called Koja Beram With online playback , text and the best quality in mediac
متن اهنگ روزبه نعمت الهی کجا برم
نمیدونستم وقتی که میری با زندگی درگیرتر میشماین چندتا موی سفید میگن هر روز دارم پیر تر میشملبخند هایی
آزمونهای حافظه کلامی و عددی
آزمون های حافظه کلامی و عددی؛ در قالب فایل Word، همراه با نحوه نمره دهی و تفسیر و کلید آزمون ها. آزمونهای حافظه کلامی و عددی با هدف بررسی جنبه های مختلف حافظه براساس حافظه جفت کلمات، حافظه بازشناسی و حافظه عددی تنظیم شده است.
مدیریت حافظه 
سیستم عامل در مورد با مدیریت حافظه دو کار اساسی را انجام می دهد :
·      هر پردازه به دلبل  اجراء باید دارای حافظه مورد نیاز و اختصاصی خود باشد .
·      از انواع متفاوتحافظه در سیستم استفاده تا هر پردازه می تواند به اجراء با بالاترین سطح کارآئی برسد.
سیسم های عامل در ابتدا محدوده های حافظه مورد نیاز هر نوع نرم افزار و برنامه های خاص را اماده نمایند.  فرض کنید سیستمی دارای یک مگابایت حافظه اصلی بوده  . سیستم عامل کامپیوتر فرض
نحوه افزایش حافظه گوشی و تبلت
برای
افزایش حافظه در گوشی و تبلت می توانید از کابل OTG استفاده کنید بطوریکه
بسیاری از دستگاههای USB از جمله هارد دیسک های اکسترنال را به آن متصل
نمائید.
روش های افزایش حافظه گوشی و تبلت
ادامه مطلب
هروقت از جاده ی پیچ در پیچ حاشیه ی شهر رد میشیم پدرم خاطره ی تکراری اش از چهل سال قبل رو برای بار هزارم تعریف میکنه.خاطره ی سالی که خوک های جدید روی کار اومده بودن و خوک های قبلی که سرنگون شده بودن رو توی توی گونی های بزرگی میکردن و از این صخره ها و کوه های سنگی بلند اطراف شهر پرت میکردن پایین.پدرم اون سالها جوانی بوده به سن و سال حالای ما.چهار سال کوچکتر یا بزرگترش فرقی نمیکنه...سالها گذشته اما پدرم خاطره ی فریادهای مردهای توی گونی که از ارتفاعا
دانلود آهنگ روزبه نعمت الهی ای یار غلط کردی + کیفیت 320 و 128
جاز موزیک ، همین حالا دانلود کنید آهنگ جدید روزبه نعمت الهی بنام ای یار غلط کردی با متن و دو کیفیت 320 و 128
Exclusive Song: Roozbeh Nematollahi – Ey Yar Ghalat Kardi With Text And Direct Links In jazzmusic.blog.ir
متن آهنگ ای یار غلط کردی روزبه نعمت الهی───┤ ♩♬♫♪♭ ├───
ای یار؛ غلط کردی با یارِ دگر رفتی!●♪♫
از کار خود افتادی؛ در کارِ دگر رفتی●♪♫
صد بار ببخشودم، بر تو به تو بنمودم…●♪♫
ای خویش پسندیده؛ هین بارِ دگر رفتی!●♪
دانلود آهنگ جدید محمد نعمت زاده سفر
دانلود آهنگ محمد نعمت زاده به نام سفر کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰ ، با لینک مستقیم ، همراه با پخش آنلاین و متن آهنگ
دانلود آهنگ فوق العاده سفر با صدای محمد نعمت زاده از جوان ریمیکس
Download New Music Mohammad Nematzadeh – Safar

آهنگ جدید محمد نعمت زاده، خواننده نوظهور منتشر شد.
ساخته جدید این خواننده در تاریخ، ۱۴ مرداد در سایت قرار گرفت.
آهنگ جدید محمد نعمت زاده، سفر نام گرفت.
امیدوارم از موزیک لذت ببرید.
همچنین می توانید آهنگ جدید بانو
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل 
سوره نحل
خداوند می فرمایند
...فکفرت بانعم الله فاذاقها الله لباس الجوع والخوف...
کسانی که نعمت های خداوند را کفران کنند خداوند آنها را به اضطراب و ترس و گرسنگی مبتلا میسازد...
سعدی علیه الرحمه  چنین می گوید
شکر نعمت ،نعمتت افزون کند
فکرنعمت,از کفت بیرون کند
یا
شکر,نعمتت افزون کند
کفر،نعمت،ازکفت بیرون کند
اللهم عجل لولیک الفرج

داشتن حافظه قوی موضوعی است که برای بسیاری از ما چه در دوران تحصیل و چه در زندگی روزمره از اهمیت ویژ‌های برخوردار است، ورزش کردن و داشتن تغذیه‌ی سالم باعث می‌شود مغز کاراتری بهتری داشته باشد، اما در مقابل یکی از مواردی که موجب کندی حافظه می‌شود، ورزش نکردن و بی‌تحرکی است.
علاوه بر این خوردن برخی مواد غذایی برای حافظه مضر است و با مصرف آن‌ها نمی‌توان به کارایی خوب مغز امیدوار بود، چرا که با مرور زمان به سلامتی جسم ما آسیب می‌زند؛ در ادامه
امروز، یک روز بین دو روز تعطیلی هست. گاهی این روزهای بین دو تعطیلی هم خوبه و هم کسل‌کننده. اگر برنامه‌‌ریزی داشته باشیم، حتما خوبه و قابل استفاده و البته خیلی هم مفید. اگر هم برنامه‌ای نداشته‌ باشیم تبدیل می‌شه به یک روز دلگیر و خسته‌کننده. ولی من معتقدم روزهای بین تعطیلی، چه سرکار باشیم چه خانه، چه در سفر یا تفریح، بسته به زاویه نگاه ما تعبیر و تفسیر می‌شن. کافیه باور داشته باشیم هر طلوع یک فرصت هست و این فرصت، یک نعمت، و این نعمت یک رحمت
امروز، یک روز بین دو روز تعطیلی هست. گاهی این روزهای بین دو تعطیلی هم خوبه و هم کسل‌کننده. اگر برنامه‌‌ریزی داشته باشیم، حتما خوبه و قابل استفاده و البته خیلی هم مفید. اگر هم برنامه‌ای نداشته‌ باشیم تبدیل می‌شه به یک روز دلگیر و خسته‌کننده. ولی من معتقدم روزهای بین تعطیلی، چه سرکار باشیم چه خانه، چه در سفر یا تفریح، بسته به زاویه نگاه ما تعبیر و تفسیر می‌شن. کافیه باور داشته باشیم هر طلوع یک فرصت هست و این فرصت، یک نعمت، و این نعمت یک رحمت
بنام خالق عشقفرهنگ تقدیر و تشکر، موجب توسعه ی خیرات و افزایش نیکوکاری و احسان در جامعه است. چرا تشکر می‌ کنم؟ چرا تشکر می ‌کنی؟
کافی است بی ‌صدا به خواندن خط‌ های زیر مشغول شوید تا دستگیرتان شود چرا اگر عادت به تشکر کردن نداریم خیلی زود باید به آن عادت کنیم.تشکر کنید تا نعمت ‌هایتان زیادتر شود؛ رابطه شکر و نعمت مثل رابطه نور و دیدن است. نور اگر نباشد، دیدن تعطیل است. شکر نعمت ‌های قبلی اگر نباشد، نعمت‌ های بعدی هم تعطیل اند. این یکی از قانو
تقویت حافظه
امام رضا می فرماید : « عسل را با زنجبیل پرورده بخورید تا حافظه قوی گردد .»
کسانی که دچار فراموشی می شوند و مطالبی را خونده و زود از یاد می برند و یا چیزی را در جایی گذاشته زود فراموش می کنند
و همچنین سفارشات یا دستورات اداری و حتی نام و نشان دوستان از خاطرشان محو می شود
دستورات زیر تا اندازه ای موثر واقع می شود .
هر روز صبح ناشتا نصف استکان عسل خالص را در آب ولرم حل کرده و بنوشید .
هر روز 3 عدد زنجبیل کوبیده را با عسل خالص میل نمایید فرا
همیشه از دیرباز میگفتن که ماهی سرشار از فسفره و باعث تقویت ذهن میشه حالا بیاین ببینیم چرا انقد خوردن ماهی مفیده.با ما همراه باشید.
گرچه تحقیقات جدید حاکی از این است که غذاهای حاوی روغن ماهی اثری بر تقویت حافظه افراد مبتلا به آلزایمر ندارد، مطالعات دیگری نشان می‌دهد ‌خوردن گوشت ماهی دارای امگا3 ممکن است باعث کاهش افت حافظه بازشناختی (پدیده‌ای طبیعی که در افراد سالم نیز با افزایش سن رخ می‌دهد) شود.
افراد بالای 65 سالی که به مدت شش سال به میزا
 شُکر تو رو خداکه دادی به ماای خدا جونمای مهربونماین همه نعمتدر اوجِ کثرتتگرگ و بارونبرفِ زمستونجنگل و دریادریا و صحراکوه های بلندعسلِ چون قندگندم و ذرتاین همه نعمتتو دادی به ماشکر تو رو خدا.

سعید فلاحی (زانا کوردستانی)
خداوند انواع و اقسام نعمت های زمینی و آسمانی را مسخر انسان ها کرده تا با استفاده از آنها در مسیر شدن های کمالی گام بردارند و ضمن خدایی شدن در مقام مظهریت خدایی، همه موجودات را به کمال بایسته و شایسته ایشان برسانند. انسان باید همواره در اندیشه باشد که نعمت های الهی چنان بی حد و حصر است که نمی تواند آنان را به شمارش در آورد چه رسد که شکرگزار آن ها باشد؛ پس می بایست به گونه ای عمل کند که بهترین شکل استفاده از نعمت باشد.

ادامه مطلب
این روزها اتفاقات جدیدی برایم رقم میخورد. گم میکنم، همه چیز را گم میکنم، قبلا فقط خودم را گم می‌کردم اما حالا حتی کلید برق اتاقم را گم می‌کنم.
دستم را روی دیوار سرد اتاقم می‌کشم و دنبال برجستگی کلید برق می‌گردم، اما بعد از چند ثانیه میبینم کلید همانجاست روی دیوار روبه‌رویی کنار در ورودی. فراموش میکنم که حالا دقیقا کجای خانه ایستادم و چند ثانیه برای پروسس کردن و بازیابی خودم وقت میخواهم. 
احساس میکنم سوت استارت بیماری آلزایمر را درون مغزم
به شکرانه ی نعمت های بی پایان و بی شمار خداوند . پس از نماز ،سر بر خاک نهادن،و نعمت های او را به یاد آوردن و شکر گفتن و حمد کردن این محبت خدا را در دل انسان می افزاید . 
حتی اگر چیزی نگوییم و  پیشانی و صورت  را بر زمین نهادن یعنی شکر گفتن
 ولی بهتر است ذکرهایی چون شکر الله یا حمد الله گفته شود .

یک کلاس حافظه محدوده حضور متغیر در برنامه (scope) و مدت حضور یا طول عمر متغیرها و یا توابع ( Life Time ) را در یک برنامه C++ تعیین می کند.

پس با توصیفات بالا متوجه میشوید که از این پس میتوانید برنامه ای بنویسید که اولا حافظه زیادی اشغال نکند و از منابع حافظه کامپیوتر به صورت بهینه استفاده کند و دوما سرعت اجرای بالاتری داشته باشند و سوما برنامه دارای خطای کمتر و عیب یابی سریع تری نیز میشود.
در زبان c++  5 نوع کلاس حافظه وجود دارد. کلاس های حافظه ز
♦️ارائه وثیقه ۲۰ میلیاردی «شبنم نعمت‌زاده» به دادگاه تا سه روز آینده
وکیل «شبنم نعمت‌زاده» از ارائه آخرین لایحه دفاعیات موکلش به دادگاه خبر داد و گفت: اگر تا 16 آبان، حکم دادگاه صادر نشود، قرار بازداشت به وثیقه دیگری تبدیل و خانم نعمت‌زاده با آن وثیقه آزاد می‌شود
وکیل متهم شبنم نعمت‌زاده:امکان تمدید بازداشت موقت شبنم نعمت‌زاده برای دادگاه وجود ندارد.به دلیل آن که بیش از یک سال از بازداشت و قرار موقت شبنم نعمت‌زاده گذشته است، حتی اگر ب
دانلود آهنگ روزبه نعمت الهی بلد است
هم اکنون شنونده موزیک جدید و فوق العاده ی * بلد است * با صدای زیبای هنرمند محبوب و مشهور , روزبه نعمت الهی باشید.

دانلود آهنگ روزبه نعمت الهی به همراه متن, پخش آنلاین و بهترین کیفیت (کیفیت اصلی) از رسانه مدیاک
Download new song by Roozbeh Nematollahi called Balad Ast With online playback , text and the best quality in mediac

متن ترانه روزبه نعمت الهی به نام بلد است
با این همه مستمیخورم امشب هماز جامِ الستمیخورم امشب همبنشین سرِ میزِ هر شب ای عشقِ عزیزمن ا
مشتری برتر

در طول حدود سه دهه تولید وایت برد ثابت نمودیم که همواره برترین کیفیت را ارایه نموده ایم.

رضایت کاربران ما در این مدت عامل اصلی در بالا بردن کیفیت بوده است.از همه شما متشکریم.
مشتریان ما یقینا برتر از دیگران هستند......

آیا درمان آلزایمر امکان پذیر است؟ بیماری آلزایمر یک اختلال عصبی است که در آن، مرگ سلول‌های مغزی باعث کاهش حافظه و قدرت شناختی در افراد می‌شود. این بیماری علائم و نشانه‌هایی دارد که با از دست دادن حافظه کوتاه مدت، فراموش کردن اسم‌ها و آدرس‌ها شروع می‌شود. افراد مبتلا که معمولا سالمندان هستند، اغلب راه بازگشت به خانه را گم می‌کنند. آلزایمر بیماری ارثی است که زندگی روزانه فرد را مختل می‌کند و چالش‌های زیادی را نیز برای نزدیکان فرد ایجا
زندگی
امروز، یک روز بین دو روز تعطیلی هست. گاهی این روزهای بین دو تعطیلی هم خوبه و هم کسل‌کننده. اگر برنامه‌‌ریزی داشته باشیم، حتما خوبه و قابل استفاده و البته خیلی هم مفید. اگر هم برنامه‌ای نداشته‌ باشیم تبدیل می‌شه به یک روز دلگیر و خسته‌کننده. ولی من معتقدم روزهای بین تعطیلی، چه سرکار باشیم چه خانه، چه در سفر یا تفریح، بسته به زاویه نگاه ما تعبیر و تفسیر می‌شن. کافیه باور داشته باشیم هر طلوع یک فرصت هست و این فرصت، یک نعمت، و این نعمت ی
پاسخ فعالیت های درس اول مطالعات پایه هفتم
پاسخ فعالیت ها و کاربرگه های مطالعات هشتم
فعالیت درس اول
۱ - چند مورد از نعمت های الهی و حق برخورداری از آنها را توضیح دهید ؟
نعمت برخورداری عشق و محبت نعمت خانواده ، نعمت خوراک و پوشاک ، نعمت داشتن استعداد و توانایی و حق شکوفا شدن آن و حق راز و نیاز کردن.
۲ - آیا همه انسانها صرف نظر از قوم ، نژاد ، زبان ، اعتقادات ، ثروت ، فقر و ... دارای حقوق طبیعی هستند ؟ چرا ؟
بله انسانها صرف نظر از تفاوت هایی که از نظر ن

آیا تاکنون از خودتان پرسیده اید که دارای چه حافظه ای هستید؟! حافظه به صورت قدرتی فوق العاده در همه موجودات هستی وجود دارد. این مسئله به گونه غریزی در حیوانات آشکار است و در گیاهان نیز مشاهده میشود.قویترین حافظه در انسان نهفته است، ولی در همه افراد یکسان نیست.حدود ۹۹ درصد مردم از حافظه هایی متوسط تا عالی دارند.اما شیوه های بهره گیری و انواع آن را نمی دانند.حتی کهنسالان و افرادی که از کندی حافظه رنج میبرند، میتوانند با پشتکار و شناخت نوع
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
خودتان قضاوت کنید
اگر مردم ایران که اکثریت خود را از محبان حضرت اباعبدالله الحسین معرفی میکنند یک جمله را از آقا می‌پذیرفتند و با تمام وجود به آن عمل میکردند بنظر شما چند روز نیاز بود تا مردم ایران تمام رگه های فرهنگی و اخلاقی جهان را در دست بگیرند و مانند گذشته با اخلاق ترین مردم جهان شناخته شوند
از تمام مخاطبان عزیز تمنا دارم به این حقیقت فکر کنند...
مولایمان اباعبدالله الحسین علیه
۱-ورزش
تحقیقات نشان می‌دهد که ورزش نه تنها باعث قوی نگه داشتن بدن می‌شود بلکه باعث کاهش احتمال ابتلا به زوال عقل می‌شود، زیرا ورزش باعث بهبود عملکرد قلب و عروق و افزایش خون رسانی به مغز می‌شود. ورزش بر اندازه هیپوکامپ (بخشی از مغز که برای حافظه حیاتی است) تاثیر می‌گذارد. یوگا و مدیتیشن و همچنین ورزش های ایروبیک بهترین ها هستند. 
۲- ورزش ذهن
مطالعات نشان می‌دهد، سالمندانی که بازی‌های ذهنی مثل پازل و شطرنج بازی نمی‌کنند و اهل کتاب خواندن ن
پاسخ فعالیت های درس اول مطالعات پایه هفتم
پاسخ فعالیت ها و کاربرگه های مطالعات هشتم
فعالیت درس اول
۱ - چند مورد از نعمت های الهی و حق برخورداری از آنها را توضیح دهید ؟
نعمت برخورداری عشق و محبت نعمت خانواده ، نعمت خوراک و پوشاک ، نعمت داشتن استعداد و توانایی و حق شکوفا شدن آن و حق راز و نیاز کردن.
۲ - آیا همه انسانها صرف نظر از قوم ، نژاد ، زبان ، اعتقادات ، ثروت ، فقر و ... دارای حقوق طبیعی هستند ؟ چرا ؟
بله انسانها صرف نظر از تفاوت هایی که از نظر ن
فراموش کردی 

قول و قرارا رو فراموش کردیگذشته رو فراموش کردی
مگه همه دردت این نبود که چطور پدرت گذشته رو فراموش کرده؟گذشته ای که تو لحظه به لحظه به یادش هستیدلت میگیره. بغض میکنی. گریه میکنی

پس اینو باید بفهمیکه گذشته فراموش کردنی نیست

چون گذشته ست، که امروز ما رو میسازه

منتاوان اعتماد به گذشته رو پس میدمو توحتی حاضر نشدی سر حرفات بمونی

و من در همه حال سعی میکنمشاکر خدا باشم ...
قسمت های اصلی
Cortex-M3 یک میکروپروسسور 32 بیتی می باشد که دارای یک مسیر داده 32 بیتی ،یک بانک رجیستری 32 بیتی و رابط های حافظه 32 بیتی است.این پردازنده دارای معماری هارواردمی باشد،به این معنا که دارای باس داده و باس دستورالعمل مجزا می باشد.این معماری اجازه می دهد که دستورالعمل ها و دسترسی به داده هادر آن واحد امکان پذیر باشد ،در نتیجه کارایی پردازنده افزایش می یابد زیرادستیابی به داده ها تاثیری بر کانال دستورالعمل ندارد . این ویژگی با عث می شود که C
ظرفیت حافظه RAM:8 گیگابایت
ظرفیت حافظه داخلی:یک ترابایت
سازنده پردازنده گرافیکی:NVIDIA
اندازه صفحه نمایش:15.6 اینچ
طبقه‌بندی:کاربری مالتی‌مدیا کاربری عمومی
سری پردازنده:Core i7
نوع حافظه RAM:DDR4
دقت صفحه نمایش:HD|1366×768
صفحه نمایش مات:بله
صفحه نمایش لمسی:خیر
سیستم عامل:فاقد ویندوز

در سراسر جهان هستی، همه نعمت‏های مادی و معنوی از سوی خدای سبحان است؛ (ومابکم من نعمةٍ فمن اللّه)[نحل: 53]. نعمت‏هایی که انسانهای عادی هرگز توان شمارش آن را ندارند: (وإن تعدّوا نعمة اللّه لاتُحْصوها)[نحل: 18].

خدای سبحان در قرآن کریم گاهی از نعمت‏های مادی و روزی‏ های ظاهری مانند آسمان، زمین، آفتاب وماه یاد می‏ کند و گاهی از نعمت‏های معنوی و باطنی؛ چنان‏که به عیسای مسیح می‏فرماید: به یاد نعمت‏هایی باش که به تو و مادرت مریم دادم، آن‏گاه که ت
افزایش تمرکز
لوازمی که باعث حواس پرتی شما می‌شوند مثل تلویزیون، گوشی و کامپیوتر را کنار بگذارید و بیشتر مطالعه کنید. سعی کنید چیزهای جدید یاد بگیرید و آن‌ها را به خاطر بسپارید.
جایی آرام برای مطالعه خود در نظر بگیرید. اگر فرزند خردسال دارید، او را تحت مراقبت شخص دیگری بگذارید و برای خودتان یک جلسه مطالعه بدون وقفه بگذارید.
استراحت
بعد از مطالعه چند دقیقه چشمان‌تان را ببندید و استراحت کنید. سعی کنید در این چند دقیقه به هیچ عنوان حواس‌تان پ
آیا می خواهید از اسرار چگونه طراحان برتر گرافیک آرم های خود را ایجاد کنند؟
این مقاله دقیقاً نشان می دهد که چگونه طراحان برتر آرم های امروزی ، آرم های خود را ایجاد می کنند. این فرایند طراحی را نشان می دهد که این طراحان برای رسیدن به طراحی لوگوی نهایی خود می روند.

ادامه مطلب
طراحی مدار حافظه (memory) در مکس پلاس
دانلود تحقیق درس آزمایشگاه معماری کامپیوتر با عنوان طراحی مدار حافظه (memory) در مکس پلاس (max plus)، به همراه فایل راهنما در قالب word. طراحی مدار حافظه ۴ بیتی و ۱۶ بیتی در نرم افزار max+plus انجام شده است. برای نوشتن داده در حافظه و خواندن داده از حافظه استفاده می شود...
چگونه خاطرات بد را فراموش کنیم؟

روی خاطرات بد تمرکز نکنید:
هر چه بیشتر روی چیزی تمرکز کنید که در واقع سعی دارید آن را فراموش کنید، احساسات منفی بیشتری خواهید داشت. حتی اگر تمرکز روی خلاص شدن از خاطرات بد باشد چون هنوز بر روی خاطرات ، ناخود آگاه متمرکز هستید.
برای اینکه واقعا این خاطرات بد را کنار بگذارید، باید از جلب توجه آن ها به خود صرف نظر کنید تمرکز خود را روی افکار و خاطرات مثبت تغییر دهید این قدرت را دارید که ذهن خود را آموزش دهید تا هر
بعضی اوقات می‌خواهید یک اپلیکیشن را نصب کنید و با پیام “حافظه کافی نیست” (Not Enough Space) یا مواردی از این قبیل مواجه می‌شوید چرا که بازی‌ها، تصاویر و فیلم‌های 4K فضای داخلی موبایل را اشغال کرده‌اند. در این بین، اگر گوشی شما اسلات microSD دارد، کارتان نسبتاً آسان‌تر است. استفاده از مموری کارت یک راهکار ارزان‌قیمت برای افزایش حافظه داخلی موبایل می‌باشد که با به کارگیری یکی از این حافظه‌ها می‌توانید اپلیکیشن‌ها را به آن انتقال دهید و برنامه

یک تحقیق میدانی نشان داده که افراد زیادی طی یک هفته ای که پشت سر گذاشته اند، حداقل یک وسیله را اشتباه بر داشته اند یا در جای عوضی قرار داده اند ؛ به عبارتی حواس پرتی داشته اند.عجیب هم نیست ، چون ما تا حدود زیادی وابسته به موبایل و لپ تاپ و انواع اپلیکیشن های یادآوری هستیم.درست نیست اگر این را فقط تقصیر کهولت سن بگذاریم، چون خیلی از افرادی که دچار حواس پرتی میشوند، سنی ندارند، جوان هستند و فقط به خاطر عدم تمرکز ، مشغله های زیاد و غیره هستکه خ
 تقویت حافظه و مغز با برنامه ی استاد RYNCO

برای تقویت حافظه و مغز
اگر به دنبال تقویت حافظه خود هستید
و می‌خواهید از ۱۰۰ درصد مغزتان استفاده کنید
یا می‌خواهید هوش خود را تقویت کنید.

اگر می‌خواهید بدانید که چطور می‌توانید مغز خود را فعال کنید
و اینکه چه بخورید تا حافظه قوی داشته باشید 
از قسمت زیر خرید و دانلود نمائید

دریافت فایل 
جهت کپی مطلب از ctrl+A استفاده نمایید نماید

شرکت در انتخابات بر همه مسلمانان عاشق اسلام لازم است.
این شرکت پشتوانه رزمندگان حوزه سخت و نرم در مقابل استکبار جهانی است.
الله ولی الذین امنوا...والذین کفروا ...
نباید به نعمت  انقلاب کافر شد...
که هر که کافر شد٬ظلم باور شد...

بیا به صحنه و ضربتی بنواز بر گوش
هر آن که دخالت کرد هر آن که کافر شد
شاعر: نایبی

دانلود کتاب کمک حافظه حقوق تجارت علی فلاح

دانلود فایل

Search Results Web results کتاب کمک حافظه حقوق تجارت دوراندیشان اثر علی فلاحwww.tahsilatetakmili.com › product Translate this page مشخصات، قیمت و خرید کتاب کمک حافظه حقوق تجارت دوراندیشان اثر دکتر علی فلاح. ✅ مطابق با سرفصلهای آموزشی دانشگاه. ✅ ویژه دانشجویان و داوطلبان آزمون های ... » نوبت چاپ‎: ‎چاپ سی و دوم – 1398    » شرح درس‎: ‎
مجموعه هدیه های خدا: آشنایی کودکان با نعمت های بی نظیر خداوند همراه با شعر و رنگ آمیزی

مجموعه هدیه های خدا : سیدمحمد مهاجرانی، نشر بهار دلها
معرفی:
نعمت های خدای مهربان و هدیه های او خیلی زیاد است.آن قدر زیاد که نمی شود آن ها را شمرد. تازه هر یک از نعمت ها را که جداگانه تماشا می کنیم آن قدر جالب و دیدنی است که گاهی نمی توانیم همه زیبایی آن را شناسایی کنیم و بشماریم.در مجموعه هدیه های خدا ما می‌خواهیم شما را با بعضی از این نعمت ها و هدیه های خارق
در آیه ی 7 سوره ی مبارکه ی ابراهیم خداوندشرطی برای افزایش نعمت بیان میکند و در ادامه ی آیه نتیجه ی کفران نعمت نیز بیان شده است.وَإِذْ تَأَذَّنَ رَ‌بُّکُمْ لَئِن شَکَرْ‌تُمْ لَأَزِیدَنَّکُمْ ۖ وَلَئِن کَفَرْ‌تُمْ إِنَّ عَذَابِی لَشَدِیدٌبهرام پور: و آن‌گاه که پروردگارتان اعلام کرد که اگر واقعا سپاسگزارى کنید، البته نعمت شما را افزون خواهم کرد، و اگر ناسپاسى کنید عذاب من بسیار سخت استمجتبوی: و هنگامى که پروردگارتان به شما آگاهى داد که ا
باید فراموش کنم یه سری چیزها رو. یه سری چیزهای مستمر که یه زمانی خیلی مهم بودن. 
وقتی مقدمه ی یه فراموشی فراهم باشه، کم کم آدم میتونه فراموش کنه. میتونه فراموش کنه. همین مهمه. این که بشه فراموش کرد. چون باید بشه.
امروز نسبتاً زود بیدار شدم و خوبه، الان خسته‌م. یه مقدار ریگ روان میخونم و کم کم کم کم میخوابم.
شیر رامک عالیه، بقیه ی شیرا گُهن (شاید میهنم بد نباشه. یه مدته نخریدم یادم رفته).

تمام زندگی ام را با کسانی گذرانده ام که تحمل دیدن برتری من نسبت به خود را نداشتند، شاید به ظاهر چیزی نمی‌گفتند و موافقت می‌کردند؛ اما رفتار آن‌ها بیانگر چیز دیگری بود. هربار که در کاری موفق شدم، شنیدم: این که چیزی نیست، من هم این کار را انجام داده ام حتی بهتر، فلانی هم... حتی حالا که رشته تحصیلی ام تخصصی است، باز هم از هر فرصتی برای کم و کوچک نشان دادن من و کارهایم، استفاده می‌کنند. بازی حافظه و این بازیگر کیست و... هیچوقت مرا جذب نمی‌کند چون ه
عشق را اینگونه شناختم که تا فاصله ای میان من و معشوق باشد عشق هم هست . فاصله که رفت عشق هم می رود و جایش را آرامش می گیرد . اما در میان این آرامش هم می توان عشق هایی را تصور کرد . دیشب قبل از رسیدن مهمان ها فهمیدم که بعضی لبخند های روشنا خیلی برایم خاص جلوه می کند . رنگ محبتش متفاوت است . یک محبتی که با اعتماد ترکیب شده و شیرینیش دوچندان است . می توانم بگویم " عاشق " این لبخند هایش هستم ...
+ همیشه با خودم می گویم این کار را بکنی خدا به تو لبخند می زند . هم
آموزش افزایش تمرکز و تقویت حافظه
جهت دانلود و مشاهده فایل به روی لینک زیر کلیک نمایید.
آموزش افزایش تمرکز و تقویت حافظه

آموزش افزایش تمرکز و تقویت حافظه حافظه انسان نیاز به تمرین های مداومی دارد که آن را قوی کرده و سرعت فرآیند بازیابی اطلاعات را بالا ببرد. هنگامی که یک تمرین افزایش حافظه را بصورت مداوم و روزانه انجام می دهید، نه تنها به تقویت حافظه خود کمک ... خود می شوید، از میزان استرستان کاسته می شود، تمرکز خود را بهبود می بخشید، انگیزه و
▪️ جمهوری اسلامی یعنی نظام مردمی، نظام مستقل، نظام مبتنی بر ارزش‌های اصیل، نظام مبتنی بر آزادی فکر و عدالت اجتماعی -  نسل‌های قبل ملت ایران تلاش کردند و خدای متعال هم این هدیه الهی را به آن‌ها داد؛ یعنی یک نظام مردمی که پایه‌های آن بر ضدیت با فساد و انحراف و کجروی و وابستگی نهاده شده است. این هدیه را باید نگه داشت. این‌طور نیست که اگر خدا به قومی نعمت داد، آن قوم خاطرجمع باشند که این نعمت برای آن‌ها خواهد ماند.!!
ادامه مطلب
پرسپولیس در مجموع 18 دوره لیگ برتر، عنوان پرافتخارترین تیم را در اختیار دارد. در شرایطی که نوزدهمین دوره مسابقات طی هفته‌های آتی آغاز خواهد شد، ترین‌های این تیم در تاریخ لیگ برتر مرور شده است. پرسپولیس در ادوار گذشته لیگ برتر، دوران پرفراز و نشیبی را سپری کرد. این تیم نخستین تیمی بود که تعداد قهرمانی‌اش از یک بیشتر شد ولی در برخی از دوره‌ها خطر سقوط به دسته پایین‌تر را نیز احساس کرد ولی سرخپوشان در 3 فصل گذشته رویایی ظاهر شدند و با 3 قهرمان
کاخ حافظه یا قصر ذهن قوی ترین تکنیک به خاطر سپردن هرچیزی است.
حتما افرادی را دیده اید که عدد پی را تا چند هزار رقم اعشار حفظ هستند یا کسانی که تمام عناصر جدول مندلیف را حفظ هستند. این کار آنها شبیه معجزه و کاری شگفت انگیز به نظر میرسد اما روش خاصی دارد که آنها طبق آن روش تمرین میکنند.
آنها از تکنیکی به نام قصر ذهن یا کاخ حافظه استفاده میکنند.
این همان روشی است که قهرمانان حافظه در مسابقات جهانی حافظه از آن استفاده میکنند.

لینک آموزش کاخ حافظه
حتی اتاق خودمم واسم غریبه س...
در و دیواراش،وسایلش؛انگاری هیچ کدوم مال من نیستند.
اینجا هم احساس آرامش و تعلق خاطر ندارم...
فکر میکردم امشب که بعد از سه هفته رو تخت خودم میخوابم خوشحال خواهم بود؛ولی باز هم گوله های اشک مهمون گونه هام شدن...
چه بی رحمانه تنهام...

** شکر نعمت نعمتت افزون کند/کفر نعمت از کفت بیرون کند **
++ خدایا هزارمرتبه شکرت میکنم واسه وجود مامان و بابام!
این چسناله ها رو رو حساب ناسپاسی نذار :(
عارفی کو بُود ز آل عبا
خواه گو خرقه پوش و خواه قبا
جان معنی طلب نه صورت تن
تن بی جان چه می کند دانا
باده می نوش و جام را می بین
تا تن و جان تو بود زیبا
گرچه حق ظاهر است کی بیند
دیدهٔ دردمند نابینا
احمق است آنکه ما و حق گوید
مرد عاشق نگوید این حاشا
یک وجود است و صد هزار صفت
به وجود است این دوئی یکتا
می وحدت ز جام کثرت نوش
نیک دریاب این سخن جانا
ما و کعبه حکایتی است غریب
رند سرمست و جنت المأوا
بر در دیر تکیه گاه من است
گر مرا طالبی بیا آنجا
قطره و بحر و
امنیت یکی
از مهم‌ترین مسائلی است که این روزها و به‌واسطه تکنولوژی بیش از پیش در
معرض از بین رفتن است. درواقع این داده‌های دیجیتالی هستند که امروزه بخشی
بزرگی از زندگی ما را تشکیل داده‌اند و البته در معرض خطر هستند.
کارت‌های
حافظه یکی از تجهیزات کاربردی برای نگه داده‌ها هستند اما ممکن است پس از
مدت دیگر به کارت حافظه خود نیازی نداشته باشید بنابراین بخواهید یک کارت
حافظه حجیم‌تر خریداری کنید. تکلیف کارت حافظه فعلی چیست؟ شاید آن را به
برنامه نیم فصل دوم لیگ برتر ایران
- کمیته مسابقات برنامه نیم فصل دوم هجدهمین دوره لیگ برتر باشگاه های کشور در فصل ۹۸-۹۷ را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، برنامه نیم فصل دوم مسابقات هجدهمین دوره لیگ برتر به شرح زیر است:
ادامه مطلب

بسم الله
ای که برای هر خیری به او امید دارم،
و از خشمش در هر شری ایمنی جویم،
ای که می دهد (عطای ) بسیار در برابر (طاعت ) اندک،
ای که عطا کنی به هرکه از تو خواهد،
ای که عطا کنی به کسی که از تو نخواهد،
و نه تو را بشناسد،
از روی نعمت بخشی و مهرورزی،
عطا کن به من به خاطر درخواستی که از تو کردم،
همه خوبی دنیا و همه خوبی و خیر آخرت را،
و بگردان از من به خاطر همان درخواستی که از تو کردم،
همه شر دنیا و شر آخرت را،
زیرا آنچه تو دهی چیزی کم ندارد،
بیفزا بر من از
 باز دلتنگت شده ام و در هر گوشه ی ذهنم تورو سرچ می کنم چه کنم که نتیجه ی یافت نمی شود .خنده دار است بر مانیتور خاطراتم نوشته ی پدیدار می شود ،آه چه می گوید ؟!'اتصال شما قطع است '  
  سال ها از تصادف من و دوستم بخت  میگذرد: پوشه ی از دستم می افتد  وتمام خاطراتم  پخش زمین می شود بخت به سرعت بخاطر برخوردمان عذر خواهی می کند و در جمع کردند خاطرات ها به من کمک می کند آن روز خیلی آسوده تمام شد بی دغدغه 
  هر چه می گذشت حسی به من نبود یکی از خاطراتم را یا
هنگامی که سالمندی با فراموشی مواجه می شود و دایما کارهای روزانه زندگی خود را فراموش می کند می تواند دچار کمبود اعتماد به نفس بشود و احساس حقارت و بی ارزشی پیدا کند. وظیفه و کمک ما این است که هر بار با دقت و با صبر و حوصله به آن ها گوش دهیم تا از ایجاد احساسات منفی و آسیب های بیشتر در سالمندمان جلوگیری نماییم.

ادامه مطلب
بعضی وقتا که گذر زمان یه موضوعی رو برام قابل تحمل میکنه، با خودم میگم واقعا عکس العمل لازم برای اون موضوع، باید به نسبت همون حس اولیه باشه یا به نسبت حسی که الان تعدیل شده‌. بعضی چیزا باید همونقدر تازه بمونن.  باید همیشه همونقدر وحشتناک جلوه کنن. نباید خشمت در موردشون کم بشه.  
اگه فراموش کنی که اون لحظه چه خشم فراگیری داشتی، دیگه حق مطلب ادا نمیشه.  من الان همون خشم فراگیرم... یا شاید یه تامل عمیق، یا شاید یه تردید عجیب...
من الان همون بغض گره خ
یک: که انگار روحمو لمس می‌کنه. دست می‌بره به پیچیده‌ترین قسمتای شخصیت و مغزم و اونا رو می‌فهمه. بغل می‌کنه. لمس می‌کنه. ادامه می‌ده به دیدن اونا. که کی می‌تونه اینقدر قسمتای مختلف مغز یه نفرو ببینه و بفهمه؟ کی می‌تونه اینقدر به آدم نزدیک شه که مرزای شخصیتاتون برداشته شه و از یه جایی به بعد ندونی این واقعا تویی یا اون؟

دو: می‌دونی؟ تو قلبِ منی که چارصد، پونصد کیلومتر دورتر از سینه‌م داره راه می‌ره. نفس می‌کشه. ادامه می‌ده. که جفتمون لا
همیشه خوشبخت‌ترین آدم‌ها در چشمم آن‌هایی بودند که تنهایی‌های طولانی را تاب می‌آورند، باکیفیت، بی این‌که دم از بی‌کسی و فقر لحظه‌هایشان از آدمی‌زاده‌ی دیگری بزنند؛ شاکی نیستند. با هزاری عالم و آدم در چالش و مواجهه و مراجعه، دست‌و‌پنجه‌ نرم نمی‌کنند و خیال باطل توطئه و خودشان‌ْمحوری این عالم نمی‌پزند. همیشه خوشبخت‌ترین آدم‌ها در چشمم آن‌هایی هستند که واقعن می‌دانند با لحظه‌لحظه‌های تنهایی‌ها چه کنند، با خودشان چه کنند، با ا
مشتری برتر

در طول حدود سه دهه تولید وایت برد ثابت نمودیم که همواره برترین کیفیت را ارایه نموده ایم.

رضایت کاربران ما در این مدت عامل اصلی در بالا بردن کیفیت بوده است.از همه شما متشکریم.
مشتریان ما یقینا برتر از دیگران هستند......

برای مشتریان خوبمان امکانات ویژه ای داریم:

وایت برد سرامیکی و مغناطیسی با عرض 100 و120 در طول نامحدود یک تکه....
09121144229
هو
حروف اسماء ملائکه روحانیات اند در عالم ارواح ، و این حروف اجساد آن ملائکه[اند] که مدبرانند ، و عمل حروف به ارواح بود نه به صور محسوسه. و رتبت ملائکه روحانیان به ترتیب حروف بود و ترتیب حروف نزد ما به مناسبت مخارج است ، و اول مخارج ها است ، و [بعضی دیگر] گفته اند همزه ، و آخر واو به اتفاق ، و اعلی ملائکه اسم ها و ادنی [ملائکه] واو [است].
شاه نعمت الله ولی
رساله اسرار حروف
مجمع الرسائل شاه نعمت الله ولی جلد ۲ صفحه ۱۱۳۲
.... نظریه دیگر کاهش گیرنده های عصبی در طول زمان است که در حافظه و یادگیری نقش اساسی دارد که ظاهرا این تغییرات برای یادآوری حافظه نقش اساسی دارد البته سن هم در یاد آری حافظه نقش زیادی دارد . وقتی به چیزی توجه می کنیم و یا عمیقا با آن درگیر  می شویم اطلاعاتی که معنی دار هستند به قوی ترین شکل ممکن ذخیره می شوند مشکلات سلامتی و جسمی که با افزایش سن بیشتر می شوند بر دقت نظر انسان تاثیر گذاشته و بر حافظه اثر می گذارند ....
ادامه مطلب
لیگ برتر پرتغال
شاید با ورود بازیکنان ایرانی مانند مهدی طارمی به تیم ریو آوره و یا عابدزاده و مهرداد محمدی به لیگ برتر پرتغال، با این لیگ کمی بیشتر آشنا شده باشیم اما باید در نظر داشته باشید که لیگ برتر پرتغال از لیگ های مشهور اروپا است و در بین ده لیگ برتر اروپا قرار دارد.
سازمان لیگ فوتبال پرتغال زیر نظر یوفا به فعالیت خود ادامه می دهد و قوانین و مقررات این لیگ تحت استاندارد های یوفا قرار دارد و به همین دلیل بازی های لیگ برتر پرتغال هموار
چه آرزوی محال و دوست داشتنی است تقویت حافظه تنها با مصرف چند قرص در روز!اما متأسفانه، تقویت حافظه به این سادگی ها امکان پذیر نیست.شاید شما نیز شاهد بازاریابی ها و تبلیغات گوناگون شرکا ها در این زمینه بوده باشید.ولی، هر چقدر هم وسوسه انگیز باشد، شواهد بسیار ناچیزی در این زمینه وجود دارد.بسیاری از افرادی که به مصرف داروها روی آورده اند، در دام کلاهبرداری های کلان افتاده و حتی از لحاظ مالی بسیار متضرر شده اند.ما در این نوشتار، به چندی از عناصر
اگر تا به حال هشتگ را در اینستاگرام جستجو کرده اید ، 
قبلاً در برنامه اینستاگرام تلفن همراه وجود داشت که شما فقط 9 پست برتر برای هر هشتگ را مشاهده می کنید ، اما به لطف یک به روزرسانی اخیر اکنون می توانید هنگام جستجوی هشتگ ، بین پست های "برتر" و "اخیر" جابجا شوید (توجه:
بدست آوردن در پست های برتر برای یک هشتگ راهی عالی برای کشف توسط کاربران جدید است. مانند نمایش در صفحه کاوش ، می تواند به یک اثر شبکه عظیم منجر شود که اساساً باعث می شود پست شما در ای
مامانم میگه ولی وقتی برگشتی خونه رو خالی میکنم دوستاتو دعوت کن و من اینطوری ام که فکر میکنی اینا واقعا منو یادشون میمونه؟ درسته منم دلم نمیخواد فراموش بشم ولی خب دوستان این بخش غیر قابل انکار زندگیه حداقل راجب نود درصد روابط‌من که اینطوریه:/
آدم یه هفته نیست ولی رفتاراشون عوض میشه چه برسه به...

پ.ن:الان دارم فکر میکنم واقعا این چهارتا خط ارزش پست شدن داشت؟
پ.ن۲:بله من ترس از فراموش شدن دارم و ترکیب این قضیه با گیر افتادن بین آدم های کم حافظه

"حسد" که در فارسی از آن به "رشک" تعبیر می شود، به معنای آرزوی زوال نعمت از دیگران است[1]، خواه آن نعمت به حسود برسد یا نرسد. حسد یکی از صفات ناپسند اخلاقی است و در نفس برخی انسان ها وجود دارد که باعث ضرر و زیان رساندن به شخص حسود می شود،چرا که امیرالمومنین علی (علیه السلام) می فرمایند: اَلحَسَدُ یُضنِى الجَسَدَ ؛حسد، بدن را فرسوده و علیل مى کند[2].

ادامه مطلب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها